Virtuaalreaalsuslabor

Virtuaalreaalsuslabor

Virtuaalreaalsus ehk tehistegelikkus on arvutiga loodud maailma ja objektide simulatsioon, mida inimene saab tajuda nägemis-, kompimis- ja kuulmismeelte abil ning inimene ja virtuaalne maailm saavad üksteist vastastiku mõjutada. Näiteks võib inimene isegi objekte puutuda ning meisterdada ja lõhkuda. Tulevikus hakatakse VR töödel järjest rohkem kasutama, et simuleerida näiteks kliendi tulevast kodu enne ehitamist. Kirurgid saavad virtuaalreaalsust kasutada et harjutada keerulisi operatsioone jne.

On olemas palju erinevaid virtuaalreaalsuse prille, Tallinna WTC keskuses on kõige uudsemad ja paremad, mitmeid auhindu võitnud HTC Vive, kuna nendega saad kasutada ka oma käsi, et saaks veel paremini elamuse sisse minna. Nendega saab ringi kõndida ja asjadega suhelda, kogemaks virtuaalmaailma nagu pärismaailma.

Virtuaalreaalsusesse minek algab nii, et sulle pannakse pähe peakomplekt, mis on juhtmega ühendatud lauaarvuti külge. See ei ole raske, aga komplekt tekitab tunde nagu oleks ees snorkeldamisprillid. Järgmisena võetakse kätte kaks kontrollerit, 1 kummagi käe jaoks. Siis pannakse käima mäng või programm ja sa oled teise maailma transporditud. Tallinna WTC virtuaalreaalsustoas on palju erinevaid mänge ja programme, näiteks vibulaskmine, tööde simulaator, masinate ehitamine, õhku joonistamine jne.

Tallinna WTC pakub asutustele võimalust rentida virtuaalreaalsuslaborit oma töötajatele. Korraga saab mängida üks inimene, kuid tutvumiseks piisab ka 10-15 minutist.

Ruumide ja teenuste hinnakirjaga tutvumiseks kliki siia.

NB! Virtuaalreaalsustoaga samal ajal on avatud ka robootikalabor. Loe robootikalabori kohta rohkem siit.

Huvi korral võta ühendust: koolitus@wtc.ee või 626 1001.